Torta obłożylam bialą masą cukrową według przepisu Dorotaxx :)
zupka bardzo smaczna, robiłam tydzień temu, a dziś powtórka :)
Dzięki Megi:) O to mi chodziło. Wiadomo, ze kolorek będzie inny. Po pracy pędzę do sklepu i zaczynam "produkcję";) O wynikach poinformuję później:)
a ten zakwas można dostać w sklepie? czy ma jakąś inną nazwę?
jak napisalam w dziale dyskusja ----------- dodalam 1 szklanke wody i 2 lyzeczki cukru i huraaa jest miekka
sarenko ! winogron to winogron , ja posłużyłam się bladoróżowym i takowy mam likier , w samku nie ustepuję oryginałowi . Tylko logicznie rzecz biorąc kolor będziesz mieć hmm , żótłtawy , kremowy hmm albo taki jakiś niesprecyzowany . Osobiście następnym razem (a tu już niedługo
) użyję mniej cukru .
Zebralam wlasnie ostatnie, kolo 2kg buraczkow z przydomowego ogrodu, no i zrobilam je wedlug tego przepisu. Bardzo smaczne, sto lat takich nie jadlam, mezowi tez przypomnialy "dom"
Czy jasne winogrono sie do tego likieru nie nadaje? Mam dostęp tylko do jasnego, a mam wielką ochotę na ten likier:) Proszę o podpowiedź.
Nie dałam buły suchej, ale dałam trzy łyżki startego sera żółtego i z kaszy robiłam niepalonej (tylko taką mialam). Wyszły pyszne! Zaniosłam jeden mamie do spróbowania i aż prawie wrzasnęła "jakie pyszne". Miła alternatywa dla mięsa. Dziękuję :)
Maliny zalać zimną czy gorącą wodą? chyba gorącą, bo jakoś nie widzę, aby w zimnej puściły sok... no i trochę dużo tej wody cukru..... ile w sumie "soku" uzyskujemy w efekcie końcowym?
Zawijam w liście pekińskiej już od dawna, ale nigdy nie piekłam w ten sposób musze wypróbować. Dzięki za inspiracje
Babka brdzo dobra, własnie upiekłam. Rodzince też smakowała. Pozdrawiam
Ja też za tym przepadam. Właśnie sobie na kolację zrobiłam :D
Z jednej stronu kurak, z drugiej ziemniaczki :D
No tylko dwa mi się pomieszały na dole ;)