A i jeszcze jedno pytanie - jak długo mozna przechowywać ocet ze śliwek (chyba w lodówce???), bo znalazłam Twój przepis na śledzie i chce go na imieniny mamy zarobić w październiku.
ciasto się piecze, a ja...jestem przerażona
w trakcie robienia nasuwała mi się kilka pytań...
dlaczego w składnikach jest 6 jaja a w przepisie 5?,
dlaczego krem karmelowy jest konsystencji słabo zespolonej jajecznicy a nie kremu? czy nie powinno się do niego dodać łyżki mąki tak jak do budyniu?
hm, mam nadzieję, że będzie dobry!
a i jeszcze jedno pytanie - a ten ocet co został ze śliwek też mozna przechowywać i jak długo????:) sorki za tyle pytań, ale śliwki robię pierwszy raz
Dzisiaj skonczylam robic te gruszki ale troche zmienilam oryginalny przepis. Zamiast cytryny uzylam limonke, otarlam skorke z 1 limonki /po wyszorowaniu/ i wycisnelam z niej sok. Gruszki sa pyszne, do nastepnej porcji dodam swiezy imbir. Dodam tylko ze sa b.slodkie, jak to konfitury.
kochani ja mysle ze to jest tak jak z prazuchami i pampuchami zaleznie od regionu moga sie roznic. Tak ze bahus ma przepis na czesc ze tak powiem "rosyjska" a sasiadka na zakaukazka....u znajomej kiedys sie obie babcie poklocily bo jedna uwazala ze pierogi sie tylko gotuje a druga ze piecze. Pochodzily z roznych regionow Polaski.
Bardzo dobre ,wczoraj zrobiłam na obiad tutaj jeszcze bez majonezu
tak wyglądały po wyjęciu z piekarnika.
Pewnie może choć nigdy nie robiłam, na pewno nie będzie miał tego charakterystycznego smaczku. Ale jeśli robisz dla dziecka to może spróbuj dodać jakiś inny smak np. cukier wanilinowy. Czasami z takiego kombinowania wychodzi coś nowego i smacznego. Pozdrawiam.
Ja spytałam swoją sąsiadkę, która jest z pochodzenia rosjanką (pochodzi z Zakaukazia) - więc źródło raczej wiarygodne, żeby mi powiedziała co to jest na zdjęciach. Odpowiedź była szybka wareniki, czyli odpowiednik naszych pierogów. Spytałam co to pielmienie - to coś na wzór naszych pasztecików, zrobione jest z ciasta drożdzowego i pieczone na głębokim tłuszczu, farsz koniecznie wątróbka+cebula+kartofle+przyprawy. A kształt mają trójkątny. Jadłam nieraz będąc u niej w gościach i naprawdę są pyszne.
Tak więc Mimi59 może mieć rację.
Zresztą nieważne jak to się nazywa, dla mnie jedno i drugie jest bardzo smaczne.
Grzybki rewelacyjne, gościły już na moim stole kilkakrotnie. Przepis na stałe wchodzi do mojego menu kulinarnego.Dzięki lexi27
Cześć:) mam takie pytanie - jak długo i w jakim miejscu (w piwnicy czy w lodówce) można przechowywać te śliwki???? Bo właśnie je zrobiłam i nie mam pojęcia co dalej:) pozdrawiam
kotleciki wyszły pyszniutkie, ale pod koniec pieczenia posypałam żółtym serem, polecam ten przepis
Zdjęcia nie są moje ale wstawione do przepisu. Dziekuję za nie. Ewa
śliczny zajączek ,no i fajny pomysł że na urodzinki,
ciasto pyszne zrobiłam na niedzielę , ale popełniłam błąd upiekłam jeden biszkopt
i przeciełam na pół było za cienko ciasta, następnym razem zrobię jak w przepisie
pozdrawiam
Nigella zamiast mleka używa wody mineralnej przez co ciasto jest delikatniejsze.