Jesteś tutaj: / Najnowsze komentarze

Najnowsze komentarze

Martaa

(2007-08-20 12:00)

A i jeszcze jedno pytanie - jak długo mozna przechowywać ocet ze śliwek (chyba w lodówce???), bo znalazłam Twój  przepis na śledzie i chce go na imieniny mamy zarobić w październiku.

gracet

(2007-08-20 11:59)

ciasto się piecze, a ja...jestem przerażona
w trakcie robienia nasuwała mi się kilka pytań...
dlaczego w składnikach jest 6 jaja a w przepisie 5?,
dlaczego krem karmelowy jest konsystencji słabo zespolonej jajecznicy a nie kremu? czy nie powinno się do niego dodać łyżki mąki tak jak do budyniu?
hm, mam nadzieję, że będzie dobry!

Martaa

(2007-08-20 11:58)

a i jeszcze jedno pytanie - a ten ocet co został ze śliwek też mozna przechowywać i jak długo????:) sorki za tyle pytań, ale śliwki robię pierwszy raz

Mari

(2007-08-20 11:49)

Dzisiaj skonczylam robic te gruszki ale troche zmienilam oryginalny przepis. Zamiast cytryny uzylam limonke, otarlam skorke z 1 limonki /po wyszorowaniu/  i wycisnelam z niej sok. Gruszki sa pyszne, do nastepnej porcji dodam swiezy imbir. Dodam tylko ze sa b.slodkie, jak to konfitury.

Dorota zza plota

(2007-08-20 11:27)

kochani ja mysle ze to jest tak jak z prazuchami i pampuchami zaleznie od regionu moga sie roznic. Tak ze bahus ma przepis na czesc ze tak powiem "rosyjska" a sasiadka na zakaukazka....u znajomej kiedys sie obie babcie poklocily bo jedna uwazala ze pierogi sie tylko gotuje a druga ze piecze. Pochodzily z roznych regionow Polaski.

jola

(2007-08-20 11:11)

Bardzo dobre ,wczoraj zrobiłam na obiad       tutaj jeszcze bez majonezu

tak wyglądały po wyjęciu z piekarnika.

betakem

(2007-08-20 11:02)

Pewnie może choć nigdy nie robiłam, na pewno nie będzie miał tego charakterystycznego smaczku. Ale jeśli robisz dla dziecka to może spróbuj dodać jakiś inny smak np. cukier wanilinowy. Czasami z takiego kombinowania wychodzi coś nowego i smacznego. Pozdrawiam.

Gigi

(2007-08-20 10:42)

Ja spytałam swoją sąsiadkę, która jest z pochodzenia rosjanką (pochodzi z Zakaukazia) - więc źródło raczej wiarygodne, żeby mi powiedziała co to jest na zdjęciach. Odpowiedź była szybka wareniki, czyli odpowiednik naszych pierogów. Spytałam co to pielmienie - to coś na wzór naszych pasztecików, zrobione jest z ciasta drożdzowego i pieczone na głębokim tłuszczu, farsz koniecznie  wątróbka+cebula+kartofle+przyprawy. A kształt mają trójkątny. Jadłam nieraz będąc u niej w gościach i naprawdę są pyszne.
Tak więc Mimi59 może mieć rację.
Zresztą nieważne jak to się nazywa, dla mnie jedno i drugie jest bardzo smaczne.

alisia

(2007-08-20 10:17)

Grzybki rewelacyjne, gościły już na moim stole kilkakrotnie. Przepis na stałe wchodzi do mojego menu kulinarnego.Dzięki lexi27

Martaa

(2007-08-20 10:14)

Cześć:) mam takie pytanie - jak długo i w jakim miejscu (w piwnicy czy w lodówce) można przechowywać te śliwki???? Bo właśnie je zrobiłam i nie mam pojęcia co dalej:) pozdrawiam

ANETA MUSIAŁ

(2007-08-20 10:10)

kotleciki wyszły pyszniutkie, ale pod koniec pieczenia posypałam żółtym serem, polecam ten przepis

estanish

(2007-08-20 10:06)

Zdjęcia nie są moje ale wstawione do przepisu. Dziekuję za nie.  Ewa

Bubel

(2007-08-20 10:04)

śliczny zajączek ,no i fajny pomysł że na urodzinki,

Bubel

(2007-08-20 10:00)

ciasto pyszne zrobiłam na niedzielę , ale popełniłam błąd upiekłam jeden biszkopt
i przeciełam na pół było za cienko ciasta, następnym razem zrobię jak w przepisie
pozdrawiam

angela

(2007-08-20 09:28)

Nigella zamiast mleka używa wody mineralnej przez co ciasto jest delikatniejsze.

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij