przepis jest genialny!! po wszystkich moich "przygodach" rogaliki znów wyszły rewelacyjne. robiłam ciasto wieczorem, bardzo już zmęczona i kiedy rozczyn mi pięknie wyrósł (ciasto stało na rozgrzanym piekarniku) dosypalam resztę składników i zamiast wyrabiać przez ok. 20 minut. pomieszałam wszystko łyżką dość dokładnie i od razu odstawiłam do wyrośnięcia. dodam iż jakoś źlwe wszystko obliczyłam i zabrakło mi mąki (o zgrozo) więc dosypałam odrobine krupczxatki. byłam już nieźle podłamana faktem cóż za dziwoląg mi wyjdzie?! kiedy ciasto wyrosłó (zrobiła się apokaliptyczna ilość wyrośniętego ciasta) z braku odpowiedniej ilości mąki byłó dość rzadkie. to wsypałam troche krupczatki na stolnice, wylałam spory kleks ciasta, delikatnie rozwałkowałam-rozciągnęłam na kształt koła i pocięłam na 8 częsci, zwinęłam takie "ciapiate " rogaliki i się zastanawialam co wezme na ognisko jak to nie wypali. a tu niespodzianka. rogali wyszło sporo!! same były spore (jakieś giganty!!), a przez to że ciasto było mało mączne baaardzo delikatne i długo świeże. tak więc z czystym sumieniem polecam bo tego przepisu nie można "schrzanić " :)
Mam nadzieje, ze autorka sie nie obrazi...
Szklanka cukru kryształu- 16dkg
Szklanka cukru pudru- 17 dkg
Szklanka mąki pszennej- 16 dkg
Szklanka mąki ziemniaczanej- 18 dkg
ja również zrobiłam na święta i muszę powiedzieć że jest WYŚMIENITA, pyszności . . . napewno jeszcze nie raz skorzystam z tego przepisu.
smalec jest pyszny!!!
Witaj Akozka!! Cieszę sie że przypomniałam Tobie ten smak!!! Mi również przypomina smak dzieciństwa, moja Mamusia właśnie tak robiła kotlety!! pozdrawiam danka
Maleno nie mogę dostać jogurtu o smaku kawy lub cappuccino, jak myslisz czy mogłabym kupić jogurt naturalny i dodać cappuccino w proszku ze 2 łyżeczki, mogło by tak byc? Mam ser i mam ochotę na twój serniczek tylko mam problem z tym jogurtem. Proszę Cię o odpowiedż.
Oooo !!! To coś dla mnie! Uwielbiam wszystko co z serem. Świetny pomysł !!
a jakie mleko w proszku ?
mniammm! uwielbiam te mase,czesto mieszam z platkami sniadaniowymi i klade lyzka ciasteczka.i nie tylko najmlodsi sie nimi zajadaja!
Dziękuję za informację kawową:-) Przepis napewno wypróbuję ;-)Pozdrawiam serdecznie :-)
Muszę powiedzieć, że dosyć nieufnie podeszłam do tego przepisu. Zrobilam 5 naleśników i muszę powiedzieć, że były całkiem całkiem. Zamiast je obsmażać zapiekłam w piekarniku. Aha na następny raż raczej przesmażę cebulkę, bo niestety wątroba juz nie ta. P{ozdrawiam i polecam
I ja wypróbowałam przepis- oczywiście wyśmienite te langosze- wczoraj tylko z sosem czosnkowym i ketchupem, nastepnym razem też cos dodam. Dziękuję, super i pozdrawiam.
Niektórzy moi znajomi też nigdy nie słyszeli o takim połączeniu. Takie pasty robię bardzo często i dodaję do nich co tylko mam. Podstawą jest twaróg i rybka w oleju, w sosie pomidorowym czy wędzona. Twarożek na słodko nam nie smakuje a to połączenie jest rewelacyjne. Cieszę się, że smakuje Wam i Waszym dzieciom :). Moja łobuziara też tylko tak zjada twarożek :)
Trudno mi powiedzieć czym zastąpić majonez
Może jogurtem naturalnym?