Witam, chciałam zapytać czy masło powinno byc roztopione czy nie, dzieki za informację i pozdrawiam
Śmietankowiec super sprawdził się w roli tortu na jednej warstwie biszkoptu dla mojego dziecka - najlepszy jest z galaretką cytrynową. Polecam dodać do masy suszone owoce goi.
Polecam ciasto ! Łatwe i szybkie w przygotowaniu. W smaku nieziemsko pyszne, wilgotne. Puree z dyni robiłam sama z dyni hokkaido. Niczym nie sypałam wierzchu. Piekłam w kwadratowej blaszce i wyszło dosyć wysokie.
Ciasto pyszne, ale sugerując się komentarzami (bo oglądałam to ciasto jeszcze w necie i tam były komentarze) że polewy jest za dużo jak na tak małą blaszkę, zrobiłam z 1/2 porcji i to był błąd, bo nie starczyło mi jej na pokrycie całego ciasta. Jedna tylko uwaga mleka w proszku jest stanowczo za dużo, mnie zrobiła się tak gęsta masa, że musiałam do niej dolewać wody, żeby w ogóle dało się ją jakoś rozsmarować na cieście. Jeśli chodzi o "krem I" to nie wiedziałam czy rzeczywiście dać mleka 700 ml i 100 gr masła, bo w opisie jest żeby robić wg przepisu na opakowaniu, a ja miałam krem taki co się nie gotuje i tam jest 400 ml mleka i nie ma masła, więc zrobiłam jak na opakowaniu czyli bez masła i z 400 ml mleka i trochę było za mało kremu, ale poza tym ciasto naprawdę pyszne. Bardzo mi smakował też sam biszkopt, taki mięciutki i pulchny. Piekł się 35 min, bo po 25 był jeszcze nie dopieczony. Jak go wyjęłam z piekarnika, to aż się przestraszyłam, bo myślałam że biszkopt się "rozjedzie", jak dotknęłam lekko boki to wydawał się w środku płynny, ale po wystudzeniu przekonałam się że jest zupełnie upieczony. Niedługo powtórka z moimi poprawkami co do polewy, a polewa jest mniammmmmmmmmmm.
agaaga770 jak robiłaś Twoją polewę że jest taka lejąca i fajna, jak widać moja jest zupełnie inna, ale myślę że następnym razem będzie lepsza, pozdrawiam.
Zacznę od pryskania - nic NIE pryska (200 stopni, grzałki góra-dół, bez termoobiegu), ok. 1 kg schabu w odkrytej brytfance, zalany wysoko mlekiem (3,5%). Teraz stygnie w uchylonym piekarniku, potem chyba zostawię w mleku, aż do jutrzejszej degustacji. Surowy schab marynowałam całą noc w lodówce (sól+pieprz czosnkowy+czosnek+majeranek bez oleju, papryką posypałam przed pieczeniem). Dziękuję za przepis.
Pyszniutkie te mufinki! Zrobilam wspólnie z córką, są szybkie, proste i co najważniejsze smaczne. Pozdrawiam :)
Bardzo dobry sernik, lekki, nietrudny do zrobienia. Bardzo smaczny spód.Ja zrezygnowałam z ananasów i galaretki na wierzchu. Na pewno zrobię nie raz.
Pyszny,wszystkim bardzo smakował.
Popełnione na urodzinowy poczęstunek do szkoły dla synka. To już zresztą tradycja i jego szkolni znajomi doceniają smak domowego wyrobu, a niektórzy wręcz się domagają...:)) Wstawiam brakujące zdjęcia masy po rozpuszczeniu składników, by dobrze ocenić pożądany kolorek ;)
kasiabe super że sałatka smakuje, muszę i ja przypomnieć swojej rodzinie i kiedyś ją zrobić, udanej domówki życzę
Znów robię na domówkę :))
Dziś znowu na obiadek tarta. Właśnie siedzi w piekarniku. Tylko ja robię z całego ciasta na jedną tartę bo je uwielbiamy. Mąż kazał mi ja zrobić bo mu bardzo zasmakowała. Jeszcze raz dziękuje za przepis.