Spróbuję Tobie pomóc .. no cóż z lodówki bierzemy zwyczajowo jajco i śmietanę , drożdże zawsze zasypuję odrobina cukru i pięknie rozpuszczą się (polecam tą metodę) mąkę chyba masz w szafce a nie w lodówce. Ciasto nawet na klasyczną drożdżówkę zawsze dokładnie wyrabiam i w tym wypadku też autorka sugeruje aż stanie się jednolitą masą .Takie wyrobione ciasto myk do lodówki lub na pod ściereczkę i na balkon .
Udanego wypieku ..![]()
Czy składniki do tych rogalików mają być prosto z lodówki , czy też w temp .pokojowej?
I drugie pytanie : czy ciasto wyrabiamy tylko do połączenia składników , czy też tak jak w klasycznym drożdżowym ? Bardzo zaciekawił mnie ten przepis i jutro chcę bo wypróbowac więc bardzo proszę o wskazówki .
Kiedyś wypróbuję i ten przepis na pączusie z piekarnika. ona8989: a czy próbowałaś piec w papierowych papilotkach? Ja tak właśnie piekę i wychodzą ładne pączki, nie 'bułkowe'.
Ale mniamniasta !
Składniki dałam ściśle według przepisu i tak jak pisałaś nie mieszałam długo, bo wiem, że to źle wpływa na chlebek...Mimo to nie wyszedł. Trudno...ważne, że inni chwalą.
Herbaciana, z Tobą zawsze.....Pucharek sałatkowy w sam raz na pyszny trunek
Bez owoców, ale za to z.......koniaczkiem.
?
Moja ulubiona, robię ją bardzo często :)
Łomatko alem siem czujem wycałowana
bardzo się cieszę Megi65 że Tobie i mężowemu mięsko przypadło do smaku. Dzięki za fotorelację karczuś wygląda zajeb... nooo znaczy prze smacznie. Chyba sama muszę się skusić i upiec niespodzianie jak moje późne szczęście powróci z trasy. Buziaki i pozdrówka
Na pewno :)
A moja intuicja podpowiada mi, że taki ogórkowy sos fajnie komponowałby się z delikatną kaszą jaglaną..:) I tak też podam, ale jedna rzecz: Bahusie, zalewa octowa i woda, w których kiszą się ogórki to dwa różne smaki - polecasz któryś czy ta ilość 100ml nie "robi" różnicy?
Nalesniki są przepyszne , zrobiłam z tuńczykiem w oleju- na oleju z tuńczyka podsmażyłam cebulkę- na pewno jeszcze nie raz do nich wrócę . Dzieki za super pomysł na jakże pysznie odmienione naleśniczki
pyszna!
Taaaak, a najlepsza bez dodatku owoców