standardowa blaszka 12 szt.
Cieszę się, że smakowały :-).
Pierwsze 9 składników to baza (od mąki po sól). Reszta jest dowolna. Ja robię muffinki w zależności od tego co mam w domu. Można pokroić w kostkę jabłka, dodać rodzynki, orzechy, wiśnie z kompotu, świetnie smakują śliwki z czekoladą. Zachęcam do eksperymentów. Przy owocach (są soczyste) zwiększam czas pieczenia o 5 minut. Ostatnio robiłam z budyniem i to jest chwilowo hit domowy (budyń gotuję w mniejszej ilości mleka niż na opakowaniu, u mnie to zamiast 750 ml daję 600 ml ) Oczywiście budyniu idzie z takiej ilości połowa, ale syn wyjada pozostałą część :-). Na dno papilotki wykładam łyżkę masy a potem łyżkę budyniu (trzeba uważać, żeby budyń nie dotykał papilotki, zalewam pozostałą masą, na wierzch sypię cukier.
Też będą dobre bez skórki. Na wierzchu proponuje posypać niewielką ilością cukru (ok pół płaskiej łyżeczki na każdą muffinkę) , W pieczeniu robi się chrupiąca skorupka.
Ja go wyprobowalam i wszystko z nim bylo ok. Jesli sa twarde, prosze wlozyc do sloika wraz ze skorkami jabłek lub mandarynek.
Nie pasteryzowalam. Wole zamrozic wisnie i zrobic na "swiezo". Nie wiem co stanie sie z żelatyna po pasteryzacji. Zelatyny nie powinno sie gotować.
pewnie mozna, nie robilam w ten sposob, nie umiem powiedziec ile musialoby byc galaretki, zeby byla taka konsystencja.
swietne pampuchy, troszke kleilo mi sie ciasto ale po delikatnym podsypaniu maka bylo ok.
no niestety ja nie bylam zadowolona, polewa wprawdzie sie blyszczy ale dlugo jest klejaca.
Przynioslam je z balkonu i konsystencja przypomina kit okienny :-)
Walkuje na grubosc kilku cm, przycinam do wielkosci foremki i pieke? Dotychczas robilam ciasta raczej lejace, stad moje watpliwosci
Przepraszam za moze troche glupie pytanie, ale po raz pierwszy bede robila piernik. W ten weekend bede go piekla (lezakuje sobie jeszcze na balkonie) moje pytanie dotyczy konsystencji tego surowego ciasta, czy ono jest bardzo zwarte? jak "wlać" je do foremki?
swietna polewa, polalam nia ciasto, szybko zastyga, blyszczy jak wypolerowana :-)
Alll czy moge poprosic o proporcje do bialej polewy?
znalazlam swego czasu taka informacje, co mozna zrobic z owocami aronni, ktore zostaja po odcedzeniu soku
"Po zrobieniu nalewki można wyrzucić liście z wiśni, a do aronii dodać drobno pokrojone jabłka i gruszki i przesmażyć (niezbyt długo) dodając ok. 0,5 kg cukru, lub cukru żelującego – otrzymamy świetną konfiturę, którą wystarczy przełożyć do słoików.
Dżem z aronii można robić też pól na pół ze śliwkami lub z jabłkami.."