Jest to rzeczywiście świetny i wbrew pozorom dość prosty pomysł na dorsza. Bogaty smak gęstego sosu świetnie komponuje się z delikatną rybą. Zamiast plastrów ziemniaków zapiekanych z szynką można podać zwykłe delikatne purree. Papryka smażona z cebulą równie smaczna (choć nie zapomnę, jak biegaliśmy z Bodkiem od warzywniaka do warzywniaka, usiłując zakupić paprykę we wszystkich trzech kolorach: czerwonym, zielonym oraz żółtym - oczywiście nam się nie udało).
W przyszłym tygodniu odmrożę porcję zachomikowanego sosu i podam z dorszem w tradycyjnej panierce z bułki tartej - zestawienie już wypróbowane.
Bardzo polecam.
dodalam do ulubionych, na pewno kiedys zrobie bo wygladaja i "brzmią" smakowicie :) pozdrawiam
ciasto zrobilem z 500g maki i proporconalnie zwiekszylem ilosc innych skladnikow nadzieje dalem inne ale
chodzi o to ze wyszlo najlepsze ciasto na pizze jakie w zyciu jadlem podobne do tego z pizzy hut a jednak lepsze chrupiace z zewnatrz puchate w srodku pieklem w temp 220 C 20 minut
bardzo dziekuje za przepis i zachecam innych do wyprobowania
Paczka ma 200gramów.
Czy mogłabys mi podać wage czekoladek miętowych?
Droga Alfo wybacz, ale ja jestem z tych cukierniczo niedorozwinietych i nie bardzo kapuje...:( czy to znaczy, ze na kazdy placek trzeba te 5 jajek czyli w sumie razem 15 sztuk ?? I jeszcze jedno, jak piszesz "ubic piane z 5 jaj i 3/4 szklanki cukru...." to masz na mysli cale jaja czy tylko bialka, a zoltka dodajemy potem ?? Moze to dla normalnych ludzi jest oczywiste, ale ja jestem "mloda duchem" kuchareczka ;))
Dziekuje Balbinko, bo mnie tez sie wydawalo, ze w Grecji zawsze
posypuja oregano, ale stracilam pewnosc....
pyszna,puszusta i wilgotna mniam maniam
Jaki śliczny obiad !!!! U mnie fetę też lubię tylko ja. Zainteresowały mnie te równe kuleczki - to młode ziemniaczki ? W niedzielę mam gości - i też bym takie chciała podać. Również pozdrawiam !!
Hahahahaha to jest przepis na moje ulubione letnie obiady :))) Wlasnie taka salata, kawalek plaskiego greckiego chleba maczanego w oliwce i jestem cala w skowronkach :)))) niech sie schowaja wszystkie schabowe swiata .... och zapomnialam o lampce wina ;)))
Brzmi bardzo ciekawie. Zastanawiam się jak smakuje taka nalewka ?? Jak długo musi ona leżakować? Czy chodzi o młode przyrosty sosny? I kiedy najlepiej je zebrać ?