Właśnie się gotuje (już ok 2 godzinki) i pachnie ślicznie, mąż próbował mówi, ze pyszny :) Sugerowałam się tytułem przepisu bo to mój pierwszy bigos w życiu!!! :)
Moja wnuczka ma na imię Alicja, W maju ma urodziny więc to ciasto upiekę dla niej. Na razie ląduje w ulubionych. Dzięki za przepis,
Piękne... Ja też kiedyś doświadczyłam Bożej pomocy. To było niesamowite uczucie otrzymać od "Kogoś" pomocną dłoń i dosłownie i w przenośni...
To powinno być dobre, Wędruje do ulubionych,
To jak to bedzie z ta smietana?
Ciekawe ciasto. Makowe bez maku.Według przepisu powinno być smaczne, szkoda że nie ma podanej ilości maku.
Właśnie się nim delektuję ,ciasto naprawdę pyszne .Ja zrobiłam z podwujnej porcji z brzoskwiniami.Wszystkim polecam . Dziękuję autorce tak WSPANIAŁEGO PRZEPISU.
PYCHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Właśnie je jem!!! Mężusiowi też smakują... tylko, szkoda, że talerz robi się pusty...
Buleczki piekne,rozumiem ze z podanych skl.wychodzi tylko 5 szt!? Wiec trzeba bedzie zwiekszyc proporcje...:)
Moje dzieci tez lubia takie ziemniaki ,smakuja super pozdrawiam
W temperaturze powyżej 50 stopni Celsjusza enzymy zawarte w miodzie przestają być aktywne, następuje denaturacja białka i miód staje się pod względem korzyści dla zdrowia bezwartościowy.Najlepiej jeść go prosto z łyżeczki.Smakować powoli, bo miód działa także miejscowo.To błogosławieństwo dla gardła, przełyku i żołądka.POzdrawiam
nie wiem co możesz robić nie tak, bo mi zawsze wychodzi idealna i wogóle zakalec wyszedł mi tylko raz ale nie byl to ten przepis. W jednej książce przeczytałam, że zakalec powstaje wtedy, kiedy ciasto pomimo iż już wyrosło było jeszcze płynne i było przesuwane lub podnoszone aby sprawdzic czy juz wyroslo. moze tu jest błąd. Pozdrawiam i zycze ciast bez zakalców!
IMMI - dopiero teraz zauważyłam Twoje pytanie... Proponowany przez Ciebie sposób absolutnie nie wchodzi w grę., aż tak "na skróty" nie da się zrobić tego ciasta...:))) Orzechy na każdym placku oddzielnie powinny się delikatnie przypiec, tworząc lekko przyrumienioną skorupkę a przełożenie upieczonych już placków jeszcze dobrze ciepłym a nawet gorącym serem spowoduje, że ciasto nasiąka wilgocią od sera i wszystko razem już następnego dnia wita nas ciekawym smakiem...:)))
Wszystkim dziękuję za wyrazy zadowolenia z tego sernika...:)))