Sałatka naprawdę pyszna ,jestem miło zaskoczona.dzięki
Bardzo ciekawy smak!
Miło mi, że sernik nie zawiódł Waszych oczekiwań - to także mój ulubiony...:)))
Oczywiście do sera można dodać rodzynki czy kandyzowaną skórkę pomarańczową; ja jednak lubię ten sernik tylko z dodatkiem startej skórki z cytryny ale to są już indywidualne upodobania...:)))
Wszystko zrobiłam tak jak w przepisie,oprócz pieczania -z lenistwa dałam w foliowy rękaw-robie tak ze wszystkim mięsem.Karczek pyszny i soczysty!Polecam
Dorotas, ja ten sernik piekę w blaszce 35x24 cm i jak dla mnie jest w sam raz ale po nałożeniu masy jest dość wysoki.
Wszystkim dziękuję za docenienie tego trochę nietypowego sernika. Myślę, że jest wart uwagi....:)))
Biszkopt wychodził mi zawsze (ale za nim nie przepadam-smakowo mi nie odpowiada)ale ten w wersji ze szklanką mąki ziemniaczanej jest super-taki mogę robić!
hmm...to będzie koniec maja, więc może użyję pierwszych truskawek?
Bez proszku. Ma być bardzo kruche, nie pulchne ale i tak samo z siebie trochę urośnie. Pieczemy w nagrzanym piekarniku 180-200 st. na rumiany kolorek. Nie powiem jak długo, poprostu zaglądać ale placki są cienkie więc piecze się ekspresowo.
pycha :)
Zrobiłam trzeci raz-ale tym razem bardzo małe i wyszły !
Mój sernik "puchnie z dumy" po takich ocenach a mnie jest bardzo miło,że gościł na tylu świątecznych i nie tylko stołach.
Zachęcam do powtórek...:)))
Ja w Toruniu kupuje w "Piotrze i Pawle". Mleko widziałam również w Realu, na stoisku z tymi wszystkimi orientalnymi dodatkami i w Makro - choć nie wiem czy znajdziesz tam akurat mleko o 85% ekstrakcie z kokosu ( w kartoniku na pewno będzie). Widziałam kilka przepisów na pinacoladę w których mleko kokosowe jest zastąpione kokosowym syropem barmańskim i zwykłym mlekiem......ale to już raczej nie będzie ten sam smak. Pozdrawiam
Naprawdę super przepis. Dzisiaj będe robił golonkę po raż drugi. Moją małą modyfikacją jest że po pierwszej godzinie gotowania gdy już golonka przejdzie piwem, dodaje ziele angielskie, liść laurowy - z umiarem, trochę kolorowego pieprzu i obowiążkowo gorczyca. Taka prosta kombinacja sprawia, że smak jest bardziej szlachetny i ciekawy.