Starosc nie radosc - nie siadac do kompurera bez okularow ! mggi63 - megi 65....
Megi 65 - przepraszam - mysle, ze nie masz mi tego za zle tej pomylki ?
Mggi63 - cala powyzsza odpowiedz jest oczywiscie do Ciebie !
Pycha!
Najlepsze naleśniki, to świeże naleśniki
. Ale czasem sporo ich zostaje. Używałam ich głównie (po skrojeniu na wstążki), jak makaronu do zup. Pomyślałam jednak, że fajnie byłoby ten pusty "naddatek" usmażony i pozostawiony bez nadzienia zamrozić i mieć na tak zwane "zaś", kiedy szybko trzeba wykombinować obiad.
A potem tylko je rozmrozić, nafaszerować na słodko lub wytrawnie, zależnie od upodobania. Jak zamrozić puste, usmażone naleśniki?
Sos idealny. Świetnie komponuje się z sałatą. Zrobiłam go z białym octem balsamicznym. Ma bardzo dobre proporcje składników.
Ponieważ sosu wyszło mi sporo, resztę zostawiłam w słoiku i dorzuciłam do niego pokrojony w kostkę ser tofu. Sos kapitalnie spełnił rolę marynaty do tofu. Dziękuję za przepis.
Nie uważam to za kombinowanie, robi się szybko i jest pyszne
Mariotereso !... poczułam się wywołana jak do tablicy .. jaki farsz , jakie miesą
, uff to nie ja ..jeno mggi ...Pozdrawiam Was obie tak przy okazji ..
Przepis fajny, szybki :) zamiast 2 szklanek mąki dałam 1,5 mąki i 0,5 otręb :). Problem miałam tylko z tym, że nie chciały się tak ładnie przyrumienić jak Twoje na zdjęciu, chociaz posmarowałam oliwą i były suche w środku. Ale to może wszystko przez to, że zamiast robić je jak w przepisie na śniadanie zrobiłam je na kolacje ;) ?? Będe dalej eksperymentować :D
Megi - nie oddzielal mi sie farsz od miesa. Upchalam go do srodka " ile wlezie " i przy sznurowaniu tez mi meska reka przytrzymala - wiec w karkowce bylo ciasno - nie bylo luzu. No i jak widzisz - same plasterki tez " pergaminki " nie byly, ale to bylo danie obiadowe. A chcac podawac ciensze plastry na zimno lub podgrzewac na drugi dzien - zawsze lepiej jest kroic zimne kiedy mieso jest twardsze, a dgrzewac w piekarniku - a zeby nie obeschlo zbytnio w oczekiwaniu na gosci mozna przykryc folia. Nie zapomnij o jajku do farszu - albo lepiej dwa. Pozdrawiam serdecznie !!!
Aha.A nie lepiej dodać błyskawiczne płatki i nie kombinować?
Dodaję wody, aby owsianka się nie przypalała podczas gotowania.
Dziękuję Aniu5825! Takie słowa utwierdzają mnie w przekonaniu, że dzielenie się przepisami ma sens i motywuje do spędzania czasu w kuchni w sposób kreatywny :-)
A czemu ma służyc rozcieńczanie mleka wodą?Wersja odchudzona?
Niebo w gębie!!!Najlepszy jest sosik,mniam palce lizać! Robiłam już kilka razy, polecam wszystkim.
Bardzo dobry krem. Smakował wszystkim.
Bardzo dobra kapustka, nam smakowała :)