Śliczny, aż szkoda zjeść:)
Ciasto rewelacja,upiekłam z wisienkami we frużelinie na to kruszonka,po upieczeniu polałam lukrem cytrynowym,polecam każdemu i gratuluję autorce za tak wspaniałe i szybkie w wykonaniu ciasto,
oto mój wypiek.
Ossobuco może być z jagnięciny, ogonów wołowych, golonki wieprzowej itp. Z giczy cielęcej ("alla Milanese") jest najbardziej znane. Ogólnie chodzi o to żeby była kość ze szpikiem.
W moim przepisie mięso z kością zostało zastąpione polędwiczką (najłatwiej dostać w sklepie). Może powinno się to nazywać polędwiczki alla ossobuco.
W każdym razie polecam wypróbować. Szybkie i smaczne danie.
Dobry, kruchy i delikatny.
To jedno z takich wytwornych ciast,które piecze sie na wyjątkowe okazje
.Przypomniałam sobie o tym przepisie czytając na forum o hitach WŻ to jest napewno dla mnie jeden z wiekszych HITÓW.
A co ze skórką, czy trzeba ją usunąć przed rozbiciem?
..a ja często dodaję 1- 2 łyżeczki śmietany...też wspaniale smakują!
Kolejny raz powrót do pysznych gołąbków, dziś co prawda trafiłam na okropnie twardą kapustę ale jakoś ją dogotowałam... wyszło ich... naście więc wyżerka będzie kilkudniowa. Aniu kolejny raz dziękuję za przepis, świetne fotki i w ogóle podziwiam... świetna z Ciebie kucharka
Na te pochmurne dni słoneczny obiadek wskazany!! wygląda super,myślę,że i tak smakuje:)
Pychotka wychodzą takie mielone !! Czasami zamiast sera daję fetę albo bryndzę, też pycha:)
Oczywiście. :) Fasola czerwona, fasola szparagowa, pomidory, papryka żółta, papryka czerwona. :)
Witam. Upiekłam dziś ten placuszek i wyszedł pyszny. Bardzo szybko sie go robi. Dziękuję i pozdrawiam!
Ossobuco z polędwiczek? Sama potrawa interesująca, ale tytuł sugeruje, że to udziec (cielęcy krojony-piłowany z kością ) z polędwiczek wieprzowych. Nie, nie, mnie to nie przeszkadza, nazywaj swoje potrawy jak chcesz ; dlaczego by nie zrobić steak z kurczaka?