Zupa przepyszna, prosta w przygotowaniu. Robilam już kilka razy, zawsze rodzinka się nią zajada. Dziś zrobiłam ,niestety to była ostatnia dynia, żal czekać będzie do jesieni
Po pierwsze super kruche ciasto,choć kakao dodałam tylko do kruszonki i to łyżkę.Po drugie pyszna serowa masa.Użyłam twarogu półtłustego,bo wiadomo,jak masa zawiera tłuszcz to twaróg tłusty sprawi,że ciasto będzie ciężkie i po prostu za tłuste.
U mnie była kolejna wariancja na temat sernika. Poprzednia na kwaśnej śmietanie - bo nie miałam kremówki w domu, gdy wyszła propozycja wykorzystania sera zakupionego w zupełnie innym celu. Chyba nawet bardziej mi smakuje - bo ma leciutko kwaskowaty posmak, który przełamuje słodycz - a ja za słodkim nie jestem.
Teraz jest wersja leniwca - jajka w całości (ciut odbija się to na wysokości, brak nadającej lekkości całości piany), sernika zrobiony na dużą blachę (z 1,3 kg twarogu) - zwiększyłam trochę proporcje oraz dodana mieszanka kwaśnej śmietany z jogurtem. Na pewno nie będzie wersji leniwca - co ubita piana to ubita piana.
Piekę je w temperaturze 160 stopni , czas 3-4 min. placki są bardzo cienkie więc szybko się pieką. w czasie pieczenia można zajrzeć do piekarnika . mają być lekko brązowe
Zrobiłam, zjadłam kawałek i teraz się nie mogę pohamować przed kolejnym.. Tylko patrzeć jak tyłek rośnie bo nie można się oprzeć... jakiego smaku galaretki użyłaś?
Rewelacja:) Polecam:)
ciasto przepyszne zrobiłam biszkopt na budyniu z przepisu kate5134 rewelacja domownicy zachwyceni
Dziękuję Gabi :)
Ciasto jest bardzo smaczne ale dla tych co lubią ... kaloryczne, tłuste ciasta
ale nie o to chciałam napisać . Aniko zanim podzielisz się z nami przepisem warto zerknąć na wzór prawidłowo napisanej recepturki ..ot i wsio .. ))
Jak dla mnie przepis raczej przeciętny. Z pewnością szybko do niego nie wrócę.
Ogólnie bez zachwytu.
Napisz do szefostwa żeby poprawili przepis,albo niech usuną a ty napisz jeszcze raz, ciacho wygląda smacznie.
Pięknie i kolorowo, Makusiu gratuluję pomysłu
Domyślam się, że w składnikach na "Słonecznik " 1/3 szklanki mleka :) ???,
a cukru 3-4 łyżki . Napisałaś dwa razy cukier.
Czy to nie pomyłka? naprawdę 1 łyżka proszku do pieczenia?