Podajcie proszę przepis na szybką kruszonkę do tego ciasta,jutro biorę je na warsztat.Czy kruszonkę kładziecie od razu na surowe ciasto?Zdarzyło mi się robić kruszonki,ale chyba miałam zły przepis.Kruszonka mi nie smakowała i się za bardzo spiekała.Dziękuje i pozdrawiam
megi65 ze mnie taka księgowa jak z koziej... trąbka ![]()
Mogłabym oczywiście policzyć sama tak plus minus, ale zrobił to za mnie bardzo dokładnie wirtualny kalkulator do przeliczania foremek i ciasto wyszło idealne :)
argenino! Ciasto jak marzenie z buchalterią kuchenna poradziłaś sobie wyśmienicie
.
Ciasto pyszne. Nawet z brzoskwiniami z puszki
. Przeliczyłam składniki na blachę dla dwojga (28x15)
Taka porcja jest dla nas w sam raz, dużej byśmy nie przejedli.
megi65 u nas kg truskawek 8,50 zł - na zjedzenie ot tak mogę dać, ale nie do ciasta.
Chyba zrobię z połowy porcji na tortownicę 24 cm, bo u mnie nie bardzo ma kto jeść takich ilości ciasta, a ja pypcia akurat na nie mam dziś
argenino ! Stanowczo protestuje w porze truskawki a Ty Kobieto zapuszkowane owoce używasz ?
. Zdecydowania ta większa forma będzie właściwa, w przepisie są 3 szklanki mąki . Powodzenia !
Mam Twój przepis w ulubionych już jakiś czas. Rano chciałam się zabrać za pieczenie, ale coś mi nie wyszło. Upiekę jak już familia się zjedzie do domu z brzoskwiniami z puszki. Mam nadzieję, że wyjdzie równie dobrze.
megi65 jaka blacha u ciebie to standardowa ? Bo ja mam taką 30x25 i 40x25. Nie chcę, żeby ciasto było zbyt wysokie.
Pyszne ciasto! Pięknie wyrosło, wilgotne! Zrobiłam z truskawkami,ale już niedługo będzie powtóreczka może z innymi owocami,PYCHOTA
Matani .. formę artystyczną poćwiczysz i ciacho zrobi sie fotogeniczne
, najważniejsze,że Tobie i mamci smakuje.
Ciasto przepyszne. Dla wprawnych domowych cukierników :)
Moje nie nadaje się zbytnio do fotografowania, za to do konsumpcji jest wyborne :P
Słodki buraczku ! A mama mówiła nie jedz córcio ciepłego ciasta bo ... język można poparzyć i żołądek ciężej pracuje .. Suuper ,że smakuje . Pozdrawiam
Z ciekawości spróbowałam zaraz po wyjęciu z piekarnika i okazało się, że ciekawość w tym przypadku to pierwszy stopień do poparzenia jęzora ![]()
Ciasto bardzo smaczne, puszyste, delikatne - idealne "pod" owoce. Użyłam mąki orkiszowej pełnoziarnistej i wyszło fantastycznie. Dziękuję za nieskomplikowany przepis na fajne ciacho ![]()
Ciacho siedzi w piekarniku. Zobaczymy, co z niego wyrośnie
Posypałam kruszonką zapożyczoną od sebka z tego przepisu http://www.wielkiezarcie.com/recipe102010.html
Megi, dzięki za pozdrowienia i super przepis! Ja nie jestem taka ranna ptaszyna jak ci się może wydaje, to po prostu strefa czasowa... między Polska a Ameryka tj. 6 godz do tylu. Pozdrowienia zza Oceanu!