Madziu dziękuję za ten przepis
Ciasto wyszło pyszne, mięciutkie i puszyste, a przy tym mało pracy i ze składników, które zawsze są pod ręką. U mnie w wersji z czereśniami i kruszonką. Przepis do częstych powtórek. Polecam
Tym razem śmietankę kremówkę zastąpiłam serkiem waniliowy, wyszło wybornie.Zrezygnowałam z czekolady na rzecz esków- floresków. Ciasto może i pracochłonne ale warte zachodu .
argenino ! dziekuję za miłe słowa i ładne fotki, niech ciasto zawsze Tobie wychodzi z piekarnika jak marznie i smakuje. Pozdrawiam pięknie
Niebo w gębie. Kolejne przepis na ciasto, który wpisuję do mojego magicznego notesika :) W przepisie nic nie zmieniałam, robiłam jak leci. Obawiałam się mokradła bo z truskawkami robiłam, ale obtoczyłam je w kisielu i wyszło git ![]()
Po raz setny: świetne ciasto, które często będzie u mnie zagniatane ("hakerem"). Przesadziłam ze śmietaną, więc wlałam mniej wody i musiałam podsypywać sporo mąki przed wałkowaniem. Już zawsze do "lekkich pierogów" (serowo-owocowych). Bezproblemowe ciasto: zero rozgotowanych/rozklejonych pierożków (u mnie z białym serem i suszonymi śliwkami)
.
Reniu .. Jak tylko kupisz takową śmietanę nic nie stoi na przeszkodzie
. Pozdrawiam pięknie.
Bardzo smaczne ciasto. Pierwszy raz jak przeczytałam nazwę ciasta to myślałam, Ze się dodaje śmietanę z Odessy
Justyno ! Pięknie poradziłaś sobie z przepisem .. lekko zagmatwanym .. brawoo
Dzisiaj skusiłam się na to ciacho i nie żałuję, wyszło pyszne :) Czytałam w dyskusjach o jakichś zmianach, ale ja zrobiłam z 2,5 szkl. krupczatki z truskawkami i nie dodałam mleka tylko całe 200g śmietanki wlałam.Dziękuję bardzo za przepis na pewno będą powtórki.A oto moje ciacho :
Jolu .. widzę ,że ganiasz za rabarabarkiem po całej Ameryce
,dziękuję za miłe słowa ale żadna wiadomość do mnie nie dotarła. Proszę o '' repeat''
. Pozdrawiam pięknie !
Witaj Megi! Dzisiaj uciekłam to ciasto z rabarberem i truskawkami( rabarber zdobyłam w amerykańskim sklepie). Jak zwykle...ciacho przepyszne! Tak na marginesie- masz ode mnie wiadomość, proszę przeczytaj. Życzę miłego weekendu.
Troche się bałam octu, ale ciasto zrobiłam. Wyszło super :)Strażak pomagał (obtaczał truskawki w budyniu) stwierdził, cyt.: "No dobry przepis, i szybki" Ciasto powędrowało do strażakowa, wszyscy zadowoleni, a strażaki to chyba najbardziej :). Dziękuje, bede robic często i z różnymi owocami, acha dodałam kruszonke od sebka.
Torcik przepyszny, na rocznicę ślubu siostry poszedł w mgnieniu oka, słodki ale i tak ręce sie wyciągały po dokładkę... dziękuję za przepis i rady ![]()
Ja kruszonkę zapożyczam ze znanego szpitalnego placka rabarbarowego :)