Jesteś tutaj: / / Komentarze otrzymane przez użytkownika megi65

Komentarze otrzymane przez użytkownika megi65

megi65

(2013-11-17 18:22)

Aniu ! Myślę ,że spód z biszkopcików nie przypali się , gdyż sernik nie wymaga dużej temperatury . Zerknij w sklepach Netto lub Polo tam zazwyczaj kupuję . Nie mam doświadczenia z innym '' zapuszkowanymi twarogami '' ale myślę ,że President ma też taką zwarta konsystencję , jeśli jest mniejsza zawartość tłuszczu w masie twarogowej to zamień śmietanę 18 % na 36 % .. Powodzenia

megi65

(2013-11-17 18:17)

Basiu ! Piękny apetyczny serniczek ..Najważniejsze ,ze smakuje .. Pozdrawiam pięknie

basia19

(2013-11-17 16:11)

Już po degustacji, serniczek dobry, smakiem przypominający serniki na zimno, polewa super.
Wydaje mi się, że na zdjęciu sernik jest wyższy niż mój, ale może to złudzenie. Ciasteczek dałam jak w przepisie 250g i wydaje mi się że mogło by ich być więcej, bo troszkę brakło do samej góry (a może brakło bo były inne, kupiłam w Tesco jakieś zbożowe tescowe z kawałkami czekolady). Ponieważ w pobliżu nie mam gdzie kupić serka Delfiko, następnym razem zrobię z innym i mam nadzieję że też będzie równie dobry.

Pierwszy z lewej jest bez polewy, drugi już z polewą. Jedna uwaga, polewy jest za dużo jak na taką tortownicę, wystarczy zrobić z 1/2 porcji.

Basialis

(2013-11-17 15:18)

Madziu, uparlam sie na Twoje poduszeczki.Niestety waniliowy serek byl tak wodnisty ( tutaj oprocz philadelphi wszystkie sa takie luzne), ze dodalam do niego budyn i takie oto pyszne cuda wymodzilam.O zwijaniu i krojeniu nie bylo mowy.Ciasto przepyszne, na goraco opedzlowalismy pol blachy.

AnnaParada

(2013-11-16 13:42)

A czym można zastąpić ten spód?? Czy wyłożenie biszkoptami nie spowodowałoby , że by się przypaliły? Bardzo lubię taki spód z ciasteczek, ale to za dużo jak dla mnie kalorii a sernik chcę upiec juz od dłuższego czasu ,tylko nie mogę nigdzie kupić tego serka Delfiko.

basia19

(2013-11-16 13:22)

Serniczek już się studzi w piecu, nie wiem czy wyjdzie, bo ciasteczka jakoś nie bardzo chciały się trzymać na boku formy,  niedługo zobaczę, pozdrawiam i dam jeszcze znać jak smakuje.

megi65

(2013-11-15 21:27)

basiu 19 ! miksera nie ma potrzeby angażować , składniki polewy należy połączyć łyżka  lub taką małą rózgą - trzepaczką  czym Tobie jest łatwiej i sprawniej . Czekam na wieści z Twojej kuchni :)

basia19

(2013-11-15 19:53)

No i nadszedł mój czas na upieczenie tego sernika. Serek kupiłam, ale niestety ciastek takich nie znalazłam, kupiłam inne. megi65, co masz na myśli pisząc (w przygotowaniu polewy) "rozkręcamy" , ucieranie mikserem, czy zwykłe wymieszanie łychą?.

alkag1

(2013-11-12 10:01)

zrobiłam według przepisu i bardzo , bardzo wszystkim smakowało, dzięki za przepis.

megi65

(2013-11-10 13:27)

żenko ! dziękuje za miłe słowa , poradziłaś sobie wyśmienicie z '' dotłuszczaniem '' masy serowej . Odkryłaś sama sedno tego sernika , kremowy , rozpływający smak daje wysoka zawartość tłuszczu w twarogu :) Pozdrawiam pięknie .

żenka

(2013-11-10 11:38)

Dodam tylko że do sera dałam ok.7dag masła 82%

żenka

(2013-11-10 11:32)

No skusiłam się na ten sernik i nie żałuję.Zrobiłam go z serka z wiaderka 13% tłuszczu i wydaje mi się że wyszedł. Wizualnie taki sam jak Twój megi65 a smakowo no cóż trudno mi porównać ale jak dla nas jest cudowny,delikatny,kremowy, super i co najważniejsze nie opada.Następnym razem zrobię z serka który polecasz i porównam czy jest różnica. Dziękuję pozdrawiam :)

megi65

(2013-11-09 20:36)

domia ! Ale pięknie posadziłaś moja gruszkę przy korze dębu .. dobrze kumam . A swoją drogą mam tylko jedyną sprawdzona niezawodną żelatynę , poza tym łyżeczka a łyżeczka . Nie mniej pozwalam .. dopracuj ciacho pod swój gust smakowy.

domia

(2013-11-09 20:02)

Powtarzam się, wiem, wiem ale to celowo. Ciasto jest przepyszne!  Za kazdym razem rozkradane na wyścigi. 

Chyba zwiększę o łyżeczkę ilość żelatyny. Megi, u Ciebie widać ładnie wykrojony, stabilny  kawałek, natomiast u mnie pianka (pomimo to, ze siedzi w lodówce) jest bardzo delikatna, puszysta i taka "luźna". A może zmiana żelatyny wystarczy.. Musze pomyśleć))

Fot. megi65, Sernik Zeni
Sernik Zeni
31.2k
443
66
megi65
megi65

(2013-11-08 22:28)

Aniu ! Cieszę ,  że sernik udał się i smakuje . Pozdrawiam pięknie .. ))

Najbardziej aktywni

  • Przepisów: 67
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 1
  • Przepisów: 83
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 24
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 7
  • Przepisów: 29
  • Artykułów: 5
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 274
  • Artykułów: 7
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
  • Przepisów: 10
  • Artykułów: 0
  • Filmów: 0
  • Galerie: 0
Zasady dotyczące cookies
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej" „<% gt "Polityce Cookies” %>".
Zamknij