Droga Megi:)
Jest już po świętach, no i po wypiekach.
Piekłam Twój serniczek.
Więc tak, spód, wyszedł bardzo blady, gdy sernik urusł zgodnie z zaleceniami zmienjszyłam temperature pieca, ale sernik bardzo mi popekał, jak nigdy dotąd, rózne piekłam, ale tak popękanego to jeszcze nie miałam, nie wiem co złego zrobiłam???
Wszystkie produkty były w tem. pokojowej, robiłam go powoli i bardzo dokładnie, hmmmm, ale w smaku bardzo dobry, chyba musze nad nim jeszcze popracować. A jaką śmietanę Twoim zdaniem lepiej dodawać, słodką czy kwaśną????
matani i pasia ... super , że wam sernik Zeni zasmakował , myślę , że ilość cukru użależniona jest od '' zawartości cukru w cukrze ''
ew od samku sera . Madzia z Zenią pozdrawiają pięknie ))))
Też robię taki tylko dodaję całe jajka,wychodzi równy jak stół.Do wszystkich serników na 1 kg sera dodaję szkanke cukru.
Sernik jest słodki i bardzo kremowy. Mi nie wyszedł taki ładny jasny jak Megi i pękł, ale to chyba z mojej winy, bo za długo go piekłam.
Po degustacji "brzeżka" i konsultacji z dziećmi uznaliśmy, że sernik jest dość słodki i nie wymaga więcej "ozdóbek", poza tym nie przepadamy za lukrami, więc u nas został golusi i bardzo szybko znika z blaszki :)
Podziękowania dla Madzi i Zeni!!
pysiu ! uspokajam .. tak godz. w piekarniku ..
Za życzenia dziekuje i ..do dzieła sernikowego ..:)))
Dziękuje ślicznie za odpowiedż, pozdrawiam serdecznie i oczywiście dam znać jak wyszło, ale tak orientacyjnie to pewnie ok. godzinki go pieczesz co????
Dam znać i zyczę Zdrowych i Radosnych Świąt:)
pysiu ... nie ma potrzeby schładzać czy podpiekać spódu ciasta , bez problemów dopiecze się ..:) Jeśli chodzi o czas ... to zerkaj na serniczek nie na zegarek , gdy pięknie zrobi się złotawy ( ale nie do przesady ) to już pora wyłaczyć grzałaki . Dla spokojności zostaw pare min. w piekarniku a potem lekko odchyl drzwi piekarnika i niech spokojnie wystygnie . Powodzenia o wynikach pracy twórczej proszę poinformuj ...
I jeszcze jedno pytanie a raczej dwa, czy ciasto kuche schładzasz???? a potem czy je podpiekasz?????
Bardzo dobre ciasto na pierogi! Polecam :)
Ależ megi nie obrażaj się , poprostu wyraziłam swoją opinię , robiłam kilka ciast z Twojego przepisu były pyszne - no ten akurat nie podszedł - trudno - jeżeli Cię czymś obraziłam to przepraszam.Ważne że większość go chwali.
Pozdrawiam.
Pec ! Ja rewelacji nie obiecywalam , tylko dobry smak i chyba z obietnicy wywiazalam sie ..
. Poza tym wszystko to kwestia naszego uksztaltowanego smaku .... prawda ? ( przepraszam czytajacych , brak polskich znakow )
No nie wiem, dla mnie i rodzinki dobre,ale tam żadna rewelacja . Po prostu tylko dobre.
Pierożki uklejono z serkiem i podano na słodko..posypane cukrem i polane stopionym masełkiem. Pierożki OK!
scarlett ! Nastepny razem galaretę na czas wypicia dobrego esspreso wstaw do .. zamrażalnika a przy minusowej tem ... zwyczajnie na balkon albo za okno . Nie opbejrzysz się a galareta zetnie się . Miło mi , że ciacho samkuje ..pozdrawiam :))