Dzięki. Dzisiaj będę je piekła;-)
Gofry chętnie bym zrobiła, szczególnie, że jutro oragnizuję kinderbal dla mojej córki. Nigdy nie używałam gofrownicy, więc prosze napiszcie mi czy ten olej doodaje się do ciasta, czy smaruję się nim gofrownicę. Ile mniej więcej trzeba smażyć i ile tego nalać. Proszę o pilną odpowiedź
O to chodzi. To nie wina przepisu tylko smazenia za krotko w za wysokiej temperaturze. Oczywistym jest ze wtedy sie z wierzchu spala a w srodku niedopieka. Sama rozgrzewajac tluszcz na paczki i w ogole na wszystko smazone w glebokim tluszczu sprawdzam temperature koncem drewnianej lyzki. Zanurzam ja w tluszczu i jesli natychmiast powstaja wokol niewielkie babelki tluszcz ma wlasciwa temperature. Bable swiadcza o zbyt wysokiej a ich zupelny brak o zbyt niskiej temperaturze. W zbyt niskiej temperaturze ciasto sie nie piecze tylko nasiaka tluszczem i jest niesmaczne. Mozna tez wrzucac kawaleczek miakiszu chleba lub kawaleczek ciasta paczkowego jesli rumienia sie na zloto teperatura tluszczu jest optymalna. Nalezy rowniez pamietac o regulacji temperatury w czasie smazenia. Wiadomo porcje ciasta tluszcz lekko schladzaja jesli zas go zbyt podgrzejemy bedzie za goracy wiec niewprawni powinni probe lyzki ponawiac przed kazdym wrzuceniem kolejnej partii paczkow. Moze moje rady sie komus przydadza.
mariotereso,w tej sałatce jest, ogórek,rzodkiewka,cykoria,pomidorek,młoda cebulka,kawałek papryki i koperek.Polane to wszystko ,sosem zrobionym,z majonezu,jogurtu i odrobiny roztartego czosnku.:))) pozdrawiam
Pyszny losos .Smakuje jak wedzony .Co prawda podawany bez sosu ale za to na swiezym chlebku z maselkiem .
Wszyscy zachwyceni .Dziekujemy Grazynko za latwy i smaczny przepis.
to ciasto jest mega szybki mega dobre tanie,,,,,,,,,,,,,ale ma jedna wade........szybko znika,nastepnym razem podwoje porcje,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,![]()
No niestety, nic z tego…..Po 3 dniach picia tej mikstury na sam widok butelki z octem robilo mi się niedobrze. Nie dalam rady…. Nie wiem dlaczego tak było, jadłam i piłam wiele niesmacznych rzeczy, ale jak widac ta woda z octem do dla mnie bariera smakowa nie do przejscia. Wróciłam do mojej wody z cytrynka![]()
Oczywiscie, ze mozesz dac make tortowa.
Muffinki upieczone rabarbaru mialam mniej niz szklanke dodalam jablek.Wyszlo 10 muffinek.Zrobilam zdjecie ale...musze poczekac do soboty jak syn przyjdzie to wtedy dolacze.Nastepnym razem dam mniej cukru /dalam3/4szkl/.Smakowo bardzo dobre.Polecam.
dziewczyny..czy mozna dac make tortowa??
bytomianka - bardzo się cieszę i pozdrawiam!!! dorota40 ser może być każdy, który jest już zmielony-gotowy, oprócz smakowych oczywiście. Jeżeli jest bardzo rzadki to wtedy dodaj 2 budynie. Powodzenia!!!