hehehehe, dobre akena dobre
dora182.. Dokladnie to jest tak .. wszytsko zalezy od tego w czym sie to piecze.. Jesli masz emaliowana brytfanke..taka jest najlepsza. Ja mam aktualnie taka ze stali szlachetnej i nieraz sie zloszcze..bo ona wydaje mi sie jak bunkier..nie przepuszczajacy ciepla. W emaliowanej wszystko przebiega jakos szybciej..a moze to moje zludzenia. W kazdym badz razie na poczatku intensywnie..tzn. juz do goracego piekarnika wkladajac ok 30 minut... a potem zmniejszyc temperature.. i nie trzeba zagladac do brytfanki... ok godzine ..a na samym koncu krotko otwarte znowu na wyzszej temperaturze zeby skorka na kurczaku stala sie chrupiaca.
Tak wogole, to my przygotowujemy takie danie.. zaczynajac od terapii intensywnej i potem skrecam ogien (elektryczny) i wychodzimy na spacer... 2 godziny... piekarnik zostawiam na 160° jak wracamy ..obiad jest gotowy :)
Proszę o wskazówki jak przymocować kwiatki do tortu. Zrobiłam tę polewę wczoraj ale najpierw nie mogłam odkleić jej od rąk, następnie, gdy uporałam się z kleistą rózową masą pojawił się problem mocowania listków i kwiatków.
Proszę podpowiedziedzieć czym wycinać ozdoby aby brzegi były gładkie.Pomysł z masą jest super, gratuluję umiejętności.
Hej wlasnie sie piecze chlebek zapach niesamowity! Ja upieklam w malej keksowce i tortownicy bo nie moglam znalezc innej blaszki.Wyrosl bardzo ladnie i juz nie moge sie doczekac az sie upiecze!Pozdrawiam
moim zdaniem mąka mogła być kiepska,ja też kiedyś kupowałam różne mąki i ciasta wychodziły różnie.Mogła być wilgotna co dość często można spotkać.Ja kupuję makę TYP 450 -TORTOWA chyba jest najlepsza .
szczerze polecam, od dawna podobne wafle przygotowuję, ale zamiast kakao-nie wszyscy u mnie je lubią- dodaję 2, 3 łyżki budyniu malinowego
No zadna rewelacja, moze pare lat temu na pewno byl to jakis fenomen, niestety musze przyznac, ze nie zachwycilam sie nimi- duzo roboty, marne efekty... Pozdrawiam.
Witam!
Kumin, czyli kmin rzymski, mozna kupić w kazdym większym supermarkecie w Polsce.
Pozdrawaim!
Aniko w keksówce to chyba nie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Naczynie powinno mieć przykrywkę.
Chciałam zapytać, jak długo należy "intensywnie podpiekać"? I jak długo piec już po odkryciu?
Bosssska, też robiłam bez jabłka ale no naprawdę niebo w gębie.
Załaczam fotke :D
akena
rewalecja!! Mam zamówienie na podobny tort .Pozdrawiam
ale sie uśmiałam !!
smakowite danie na szybko :) a im większy głód tym lepsza ;) polecam :)