ja zawsze zamrażam pierożki surowe,deskę podsypuję dobrze mąką aby sie nie przykleiły od spodu i wkładam na chwilę do zamrażalnika zeby troszkę stwardniały,następnie przesypuję do woreczków :) nigdy nie rozklejają się podczas gotowania :)
Ryż to pijak wielki - i wypije każdy płyn. Coś wykombinuję, może nawet szybko - bo przed wyjazdem mam do zutylizowania sporo pomidorów.
Bardzo dobre ciasteczka do herbaty czy kawy. Polecam
Przepyszne! Dałam 100g cukru i 2 łyżki miodu. Z lukru zrezygnowałam, bo jak dla nas są wystarcząjąco słodkie, a ja za lukrem nie przepadam.
WS szkl 250 ml.
W innych przepisach Megi podaje właśnie taką pojemność więc tu z pewnością nie zrobiła wyjątku:)
Niesamowite!!! Nie myślałam, że jeszcze mnie jakieś tam ciasto na pierogi zaskoczy, a tu Łaaaałł!!! Superaśne i proste w ,,obsłudze" Dzięki za przepis. Robiłam ruskie z moim nowym, ulubionym ciastem ![]()
Bigos-dzień trzeci,smakuje wspaniale ale dwa dni by mu w zupełności wystrarczyły,dzisiaj dolałam wodę z odciśniętej kapusty bo lekko smak stracił w porównaniu z tym co było drugiego dnia.
W każdym razie polecam bigos z piekarnika od teraz będę tylko w ten sposób go robić.
Wkn mam nadzieje że nie masz mi za złe że na bieżąco komentowałam twój przepis.
Uzupełniłam, dziękuję za czujność ;)
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie jajek w budyniu.
Zgadza się.Do zupy czy sosu owszem ale do sałatki raczej bym nie dodawała bo to już nie to
renataz36 moim zdaniem to już nie to samo,kiedyś tak zrobiłam i pieczarki były zjadliwe ale straciły swoja chrupkość i pierwotny smak.
Kochani planuję zrobić tę sałatka na święta... powrót z sentymentu i smaku :) Podpowiedzcie czy można wcześniej obgotować pieczarki i zamrozić? Nie podejdą zbytnio wodą?
Wrzucam źródło inspiracji (tutaj, bo nie chcę zawracać głowy Adminom przed Świętami), żeby nie było
"niedomówień":
http://gotowanie.onet.pl/przepisy/ciasto-na-pierogi-lub-uszka-uniwersalne,95442.html
"Podglądałam" też Makłowicza, Okrasę i moją Mamę w przy stolnicy (ja pilnowałam głównie gotowania i wybierania piergali). :)))
Krystyna911 dziękuję za fotkę z cudnymi pierogami, moje nie mają aż tak wyszukanych zdobień. Pozdrawiam.
Ciasto na pierogi-IDEAŁ! Mój men pałaszował pierogi, że hej! Nie mógł wyjść z podziwu, że mogą być takie miękkie i pyszne. Nie sklejały się...