a moźe to śmietan-fix?
Doroto, Ty też masz duży talent !!! Tort przepiękny,jak prawdziwa księga.Ta dekoracja to chyba strasznie czasochłonna. Ja jestem zupełnym laikiem w temacie dekoracji tortów i nawet nie wiedziałam że istnieje złoty barwnik spożywczy. A tak przy okazji proszę zdradz jak sie piecze taki tort w formie rozłożone książki, chodzi mi o te wybrzuszenia charakterystyczne dla otwartej grubej księgi. Pozdrawiam i chylę głowę przed talentem autorki..:))
Nie ma takiego czegoś jak Whip It w polskiej ofercie Dr Oetkera.
Niestety.
ALe powiedz Oleńko co to jest jeśli możesz.
alidab Twoje torty są dzielami sztuki, jedyne i niepowtarzalne i wcale nie ma za duzo dekoracji. Jest tak jak mialo byc czyli GENIALNIE!!!! Jeśli chodzi o okladanie tortow takimi cukrowymi masami to masz racje,,, wszystko musi byc gąłdkie i idealnie wyrownane , bez zadnych niedoskonałosci. Wyobraz sobie ,że w piatek wieczorem konczylam dekorowac torta ksiażke na komunie, zrobilam mase cukrową , zaczęłam ja wałkowac i okazało sie,że w masie są koszmarnie widoczne grudki żelatyny !!! Gdzies popełniłam błąd...albo żelatyne rozpuszczalam w za gorącej wodzie lub za długo podgrzewalam glukoze z żelatyną . Nie mogłam zrobic kolejnej masy bo nie mialam juz glukozy , a na wyprawe do sklepu bylo za puzno bo tort miał byc odebrany za godzine ...Co mogłam zrobić w takiej sytuacji...Ratowała mnie tylko dekoracja . Ta książka miała być mniej udekorowana ale zeby przykryc wlasnie te brzydkie grudki to musialam zrobić większe litery , ktore tworzyły napis , gęściej nałozyc czekolade , większą część tortu pomalować złotym barwnikiem , który idealnie wszystko przykrył !!!
Tak wygladała książka przed dekoracją
a tak po :
Wczoraj upiekłam a dzisiaj nie ma po nich śladu. Zrobiłam z jabłkami i brzoskwiniami. Pyszności,polecam i pozdrawiam.
A co to za napój obok ciasteczek?
Alidab wielkie brawa na stojąco za tak cudne wykonanie !!! Gdyby Rzeszów był ciut bliżej, to już prosiłabym Cię o podobne cudo na bierzmowanie mojej córki ! Serdeczności..:)))
nianiaa... tak to już chyba jest z tymi teściowymi, ale ząbki są stosowne do stereotypu;-)
justi28 ja też wylepiam brzegi blaszki właściwie do każdego ciasta, ale nie myślałam, żeby o tym napisać... A budynie kokosowe muszę wypróbować:-)
Bardzo dobra zupka! ja robiłam ją już kilka razy bez ziemniaków. Polecam!
Coś wspaniałego!!!!!!! Zrobiłam na weekend i już po makowcu śladu nie ma!!!!!!! prosty przepis, super wyjaśniony!!!!! Ekstra!!!! Polecam , ja na pewno nie raz jeszcze zrobię! Dzięki za przepis!
Pyszna! Przepyszna! na te moje smarkate 15 lat bez zakalca wyszło ;)
swietny przepis!!!!!!!do tej pory kupowalam gotowy marcepan we wloszech gdzie mieszkam .byl drogi i bylo go bardzo malo ,doslownie przed chwila skaczylam ozdabianie tortu urodzinowego wyszedl superrrrrrrrr dzieki tobie Basienko ......serdzeczne dzieki ania!!!!!!!!!!
I smakuje nieziemsko..delikatnie.SUPER!! Polecam przepis
Ja tez upieklam w rekawie, karczek wyszedl rewelacyjny! Pozdrawiam!