Różyczko, dziękuję że mnie wyręczyłaś. Następnym moim przepisem miały być filety zapiekane w/g powyższego przepisu - ale bez cebulki. Planowałam w najbliższy piątek zrobić na obiad - i ze zdjęciami przepis wstawić. Pozdrawiam serdecznie !!!
Cały czas mam problem z tymi drożdzami.To ma być łyzeczka czy 0.25 łyżeczki, czy paczka takich drożdzy co na zdjęciu.Napiszczie, chcę zrobic na przyszłą sobotę.Bardzo proszę.
Czy ty Patrycjo dawalaś kisiel z cukrem? Bo jesli tak, to teraz wiem dlaczego mój kisiel,jest na górze.Ja dałam bez cukru !!! i nie poszedł na dno jak u ciebie bo był za lekki.Ale...nastepnym razem dam z cukrem,człowiek się uczy na błedach.
Nie wiem Dorotko, co zrobiłaś nie tak. Wydaje mi się, że małe jajka nie były przyczyną zakalca, ale pewności nie mam. Mi to ciasto zawsze wychodzi.
poprostu bomba zaniemowiłam jak to zobaczyłam,rewelacja,pozazdroscic tylko talentu
Piekłam dzisiaj makowczyki. Nie wiem, co źle zrobiłam, bo chwilę po włożeniu do piekarnika moje makowczyki runęły, jak domino. Kilka z nich miało szczęście i, tak jak je postawiłam, tak wytrwały na posterunku. Z tych leżących część maku wypłynęła na blaszkę, no i to nadzienie częściowo się przypaliło. Na zdjęciu widać, że w Twoich jest też dużo maku.
Tak sobie teraz myślę, że chyba mój mak był zbyt rzadki i może też powinnam kroić grubsze "kromki"? Smakowo ciasto jest bardzo dobre, delikatne, ciastka robi się szybko, chętnie spróbuję je kolejny raz upiec. Na szczęście piekłam tylko z połowy porcji. Szkoda, że nie bardzo nadają się do tego, bym mogła kogoś poczęstować.
Bardzo się cieszę, że galareta się udała :) a mała modyfikacja wywaru na pewno dodała mu jeszcze lepszego smaku !
Robilam takie parowki ostatnio, jednak bez sera... tak wygladaly: I bardzo dobrze smakowaly! Superowa przekaska do barszczu!
Bardzo się cieszę, że Ci smakuje!
Jedzonko pyszne wyszło xD Zniknęło w całości, chociaż przewidziałam, ze moje niejadki zostawią coś na obiad jutrzejszy ^^
Pycha xD Następnym razem spróbuję zapiec pierści kurczaka z przyprawą do gyros, ryżem i nóstwem warzyw! Zobaczymy co wyjdzie ;)
Sosik rewelacyjny!!!!!!!!!!!
Dziś zrobiłam to cudo na obiadek z pieczonymi ziemniakami, suróweczką i sosem czosnkowym. Tak przyrządzone mięsko jest rewelacyjne! Naprawde polecam, oj często to będę robiła :-P Mońcia dziękuje ci za super przepis! Naprawdę wart polecenia. POZDRAWIAM!!!!!!
Pyszne są te parówki. Robiłam już wielokrotnie. Ciasto przycinam w prostokąt (żeby bylo szybciej), po czym nakłuwam widelcem i zawijam. Pozdrawiam!!!
Również dołączam się do większości pozytywnych komentarzy. Bardzo syte, pyszne placuszki. Cała rodzinka zachwycona. Na pewno często zagoszczą na moim stole.